Peníze se sice dají utrácet na internetu leckde, ale ne vždy to má opodstatnění a logiku. A kdo chce získat za své peníze maximum, sází právě na náš web.
Kované zábradlí vás nezklame
Kované zábradlí vás nezklame

Kované zábradlí vás nezklame

Všimli jste si někdy při návštěvě zámeckých areálů kovaných mříží, okenic, plotů, nástaveb u studní, nádvoří a arkád? Veškeré výrobky tohoto typu zhotovili kovářští mistři a většina z nich se dochovala do současné doby s minimálními známkami zubu času. Kované ploty, vrata, zábradlí a mříže tu vytvořily jedinečnou atmosféru, která v souladu se stavebními prvky kamenného zdiva propůjčuje místu něco velmi zvláštního a okouzlujícího. Budete tu z tamního prostředí cítit to, co nikde jinde nezažijete, i když svůj vliv na váš pocit může mít samotné vědomí, že tu v dávných dobách žilo několik generací šlechtických rodů.

kovaná vrata

Jestliže se rozhodnete pro kované zábradlí, může se vám přihodit něco podobného. Je to dáno tím, že jde o ruční práci v kovářských dílnách, každý kus oceli musí projít výhní a je zpracován na kovadlinách či bucharech, a vy dobře víte, že za finálním výrobkem nestojí žádná pásová sériová a plně automatizovaná výroba. Je to něco podobného, jako ručně malovaný keramický hrnek versus vstřikované hrnečky z plastu do tvarových forem.

kované zábradlí na balkoně

Kovaná zábradlí jsou vždy co kus, to originál, a právě to je na nich velmi cenné. Jedná se o díla vysoké umělecké hodnoty, která lze velmi dobře kombinovat s dřevem a využít v mnoha typech interiérů, a to jak na schodiště, tak i terasy, průčelí, balkony či lodžie.

Výhody tohoto řešení spočívají mimo jiné i v tom, že není nutné ručně kované předměty podrobovat pravidelné údržbě, zejména nátěrům. Jejich povrchová úprava, například žárovým zinkováním, docílí životnosti výrobků v rozsahu desítek, možná i stovek let, což je přesvědčivé právě například na některých hradech a zámcích. Neměli bychom také zapomínat na to, že jde o konstrukční ocel, tedy velmi pevný a kompaktní kov, který vás nezklame, jestliže bude nutné se o zábradlí vší silou opřít.