Peníze se sice dají utrácet na internetu leckde, ale ne vždy to má opodstatnění a logiku. A kdo chce získat za své peníze maximum, sází právě na náš web.
Za jakých okolností si nechat smontovat nábytek od profesionálů
Za jakých okolností si nechat smontovat nábytek od profesionálů

Za jakých okolností si nechat smontovat nábytek od profesionálů

Moderní nábytek se zpravidla vyrábí ve formě stavebnic, a to není každému z nás zrovna vhod. Kdy se vyplatí oslovit někoho, kdo vám s montáží nábytku pomůže?

Z návodu se vám koulí oční panenky – rozbalili jste krabici plnou drobných i velkých dílů a vypadl na vás papírový návod k sestavení psacího stolu, postele či šatní skříně a vy z něj rozhodně nejste moudří? Připadá vám nejednoznačný a zdá se vám, že lze některé díly mezi sebou zaměnit, a tím riskovat jejich nevratné poškození? Anebo je návod tak malý, aby výrobce ušetřil na papíru, a nedá se rozluštit ani pod lupou? Pak si raději pozvěte stěhovací firmu, která montáž nábytku v Praze provede i se zárukou a pojištěním, kdyby se něco s jednotlivými díly přihodilo.

nábytek pod schodištěm

Nezvládnete to fyzicky – některé větší kusy nábytku vyžadují práci ve dvou lidech a jistou fyzickou sílu, kdy je zapotřebí tu a tam nějakou desku nadzvednout, posunout, přidržet či naklonit, a nejste-li zrovna zvyklí na pravidelnou manuální práci, můžete si nejen ublížit, ale i poškodit zakoupený nábytek. Zvláště velkým problémem může být smontování větších skříní a postelí pro osoby v seniorském věku, ti by na takové práce nikdy neměli být sami.

moderní kuchyně

Je toho hodně a je o složité – když si koupíte konferenční stolek o dvou deskách a čtyřech nohách, anebo menší komodu se dvěma šuplíky, může být sestavení těchto výrobků spíše zábavnou hrou, jenže co když pořizujete dětem nový pokoj, anebo jste vyměnili nábytek v ložnici za nové řešení, a ve hře je dvojlůžko, velká šatní skříň až ke stropu, rohový psací stůl, odkládací stolek na květiny, tři komody, noční stolky a ještě do předsíně nový botník s věšákem na šaty? Jestliže zaplníte celou předsíň kartonovými krabicemi a je jich tolik, že vám z nich jde hlava kolem, zvažte opět raději spolupráci https://www.mzcr.cz/obsah/organizace-pro-hospodarskou-spolupraci-a-rozvoj_3116_8.html se stěhováky. Zdraví máte jen jedno a vaše nervová soustava nemusí v takové zkoušce zrovna obstát. Smontujte třeba jen něco a zbytek přenechejte profesionálům.