Peníze se sice dají utrácet na internetu leckde, ale ne vždy to má opodstatnění a logiku. A kdo chce získat za své peníze maximum, sází právě na náš web.
Mít vlastní dům je k nezaplacení
Mít vlastní dům je k nezaplacení

Mít vlastní dům je k nezaplacení

Bydlení v bytě má také výhody i nevýhody, ale bydlení v domě je to nejlepší co můžete mít. Vlastní dům je jen a jen váš bez ohledu na to jestli jej financujete v hotovosti a nebo na hypotéku. Můžete si hrát s dětmi až do večera, nahlas pouštět televizi a nikdo vám za to nebude nadávat. Při rozhodování o domě je potřeba zvážit několik věcí. Tou první je jestli budete stavět novostavbu a nebo jestli si opravíte starší domek. Někteří lidé dávají přednost rekonstrukci, protože nechtějí shánět pozemek a raději si opraví dům, který už stojí. Tato možnost s sebou nese ale různá rizika, o kterých by vám lidé, kteří rekonstrukcí prošli, mohli vyprávět hodiny a hodiny.

stavba domu

Při rekonstrukci můžete narazit na celou řadu problémů, o kterých jste předem nemohli vědět. A tak se celá stavba prodraží a prodlouží, což nepotěší nikoho. To vás s novostavbou nečeká, ale tady zase může hledat ten správný pozemek i několik let. Jestliže se rozhodnete pro novostavbu, musíte si zvolit mezi dřevostavbou a zděným domem. Dnes už jsou dřevostavby na takové úrovni že se nemusíte bát o jejich kvalitu. Jejich předností je rychlost výstavby. Od započetí stavby můžete bydlet doslova za pár týdnů. Stavba probíhá kompletací předem připravených dílů, takže stavba pokračuje velmi rychle.

klíče od domu

To je hlavní důvod proč si tolik lidí vybírá právě dřevostavby. Dnes můžete v nabídce stavebních firem najít typizované dřevostavby. To znamená, že jde o domy stavěné podle předem přípravných projektů. Domy většinou vypadají stejně a liší se jen v maličkostech. Připravené projekty jde většinou upravit podle individuálních potřeb, ale u této varianty je nutné počítat s delší dovoz výstavby, protože příprava projektu nějaký ten čas zabere. Ať už si vyberete dřevostavbu nebo zděný dům, prohlédněte si recenze na vybrané firmy, ať nečelíte problémům.