Peníze se sice dají utrácet na internetu leckde, ale ne vždy to má opodstatnění a logiku. A kdo chce získat za své peníze maximum, sází právě na náš web.
Dopřejte si jaro i v zimě
Dopřejte si jaro i v zimě

Dopřejte si jaro i v zimě

Také nemáte příliš v lásce zimu, a pokud ano, tak spíše jen tu zasněženou, se sluncem nad hlavou a jeho zářivými odlesky na sněhové peřině? Zimy jsou bohužel prosycené šedou, zataženou oblohou, nedostatkem slunečního svitu a krátkými dny, a samozřejmě i útlumem přírodní vegetace. Nemůžete zkrátka vyběhnout ven naboso, natrhat do vázy luční kvítí za domem a jít si přivonět ke kvetoucím azalkám.

umělý buxus

Zimu si však můžeme doma alespoň zkrášlit tím, že si připomeneme jarní období umělými jarními květinami.

Umělé rostliny v koupelně – značnou výhodou všech umělých rostlin je fakt, že je můžeme umístit kamkoli. I tam, kde není žádné denní světlo a svítí se tu jen občas světlem umělým. Například v koupelnách. Přitom právě koupelna je prostor, kde relaxujeme, a k relaxu může květinová výzdoba významně přispět.

umělé květiny

Krása i bez údržby – v některých částech domu vytváří umělé rostliny fantastické dekorace a ve vhodné kombinaci s nábytkem, závěsy, koberci a dalšími bytovými doplňky mohou mít velký pozitivní význam na pochroumanou psychiku, zasaženou depresemi. A těch je v zimě až až, mohou za to hlavně deficit vitamínu D kvůli nedostatku sluníčka, a zatažené nebe, odkud neprosvítá ani kousek blankytně modré barvy. Umělé rostliny zároveň nepotřebují v podstatě žádnou péči, stačí je pouze občas osprchovat a zbavit nánosů prachu.

Umělá rostlina v mrazu – jestliže vyzdobíte umělými květinami pergolu nebo altán, a rostliny zapomenete před zimním obdobím včas uklidit, nic tak závažného se nestane, i když je přikryje metr sněhu anebo zasáhne námraza. Je to přece jen kus plastu, nikoli živý organismus.

Umělé rostliny tedy mohou krásně zdobit venkovní terasy a například buxus tu zajímavě vynikne pod sněhovým příkrovem. A v teplém období roku se tato překrásná výzdoba hodí pro rodinné slavnosti, jako jsou svatby, promoce či maturitní večírky.